Keskkonnatehnoloogia arendamine
Lisaks tootepõhisele teadus- ja arendustegevusele keskendub Epson uute materjalide ja tehnoloogiate väljatöötamisele, mis aitavad vähendada keskkonnamõju. Lähtudes meie põhimõttest, et kogu innovatsioon peaks lähtuma ühiskondlike probleemide lahendamisest, on meie eesmärk avatud innovatsioon – koostöö partnerluste kaudu, et kasutada ära meie patenteeritud tehnoloogiaid, tooteid ja teenuseid. Oleme pühendunud murranguliste biolagunevate ja ringlussevõetavate materjalide ja uuenduste, sealhulgas biomassiplastide ja ringlussevõetud pulbriliste metallide edendamisele.
Biomassi plast
Aitame kaasa uue bioplasti vormi väljatöötamisele organisatsioonide koostöökonsortsiumi osana. Pararesin on paljutõotav biomassi plast, mis kasutab paramülonit, ladustatud polüsahhariidi Euglena vetikates. Konsortsiumi eesmärk on varustada 2030. aastaks ligikaudu 200 000 tonni merest lagunevat biomassist toodetud plasti elujõulise alternatiivina tavapärasele plastmassile.
Pulbritud metallid
Teeme koostööd oma tütarettevõtte Epson Atmix kaudu, et luua ringmajanduse tootmistaristu, luues tooteid 3D-vormimiseks, kasutades metallijäätmetest rafineeritud metallipulbrit, mida saab kasutada komponentide, sealhulgas autode ja elektriliste osade loomiseks.
Kuivkiudtehnoloogia
Dry Fiber Technology on Epsoni väljatöötatud tehnoloogiate kogum. See muudab kiulised materjalid käegakatsutavaks väärtuseks ilma vett kasutamata, siludes, sidudes ja moodustades kiulisi materjale erinevateks rakendusteks. Oleme seda tüüpi SmartCycle'i nimetanud, kuna see loob väärtust asjadest, mis kunagi jäätmetena kõrvaldati ja vähendab tootmistoimingute mõju. Üks tooteid, mis kasutab kuivkiudtehnoloogiat, on Epsoni PaperLab, maailma esimene kontoripaberi valmistamise süsteem, masin, mis toodab kasutatud paberist uut paberit ilma vett kasutamata.
eelised
Kodu printimine
Epsoni kassetivabade EcoTanki printerite valik on jätkusuutlikum lahendus koduseks printimiseks. See kasutab kassettide asemel täidetavaid tindimahuteid – kõrvaldades kasseti tootmise, saatmise ja kasutuselt kõrvaldamise. Praeguseks oleme müünud üle 90 miljoni EcoTanki printeri kogu maailmas, aidates oluliselt vähendada plasti kasutamist, sest see on tindikassettide üks peamisi komponente.
Tekstiili printimine
Digitaalne tekstiiliprintimine mängib võtmerolli moetööstuse jätkusuutlikus ümberkujundamises. Võrreldes traditsiooniliste tekstiiliprintimismeetoditega vähendavad digitaalsed printerid, nagu Epsoni Monna Lisa, oluliselt veetarbimist. See tähendab, et töötlemisjaamadesse saadetakse vähem reovett ja vee soojendamiseks vajalik energia hulk väheneb. Moe lokaliseerimine ettevõttesisese digitaalse tekstiilitrüki abil tähendab CO2 vähendamist toote kohta, kuna neid ei tarnita enam pikki vahemaid ja tootjad väldivad traditsiooniliste värvimisprotsessidega seotud keskkonnaprobleeme.
Sildi printimine
Sõltumatud uuringud1 näitavad, et kui Euroopa ettevõtted läheksid üle tellitavatele tindiprinteritele, võiks igal aastal saavutada energiasäästu 28,7 miljonit kWh, mis on võrdne 6,7 miljoni tonni CO2 vähendamisega.2 Samuti võiksid need kõrvaldada 180 miljonit ruutmeetrit etiketijäätmeid ja vähendada tindijäätmeid hinnanguliselt 619 tonni võrra.
Visuaalne kommunikatsioonitehnoloogia
Projektori tehnoloogia
Oleme välja töötanud maailma väikseima ja kergeima suure valendikuga projektorite valiku. Selle uue, kompaktsema tehnoloogia keskkonnaalased eelised hõlmavad väiksemat energiatarvet, vähem ressursse pakendamiseks ja pakendite vähendamist. Meie üliväikese projitseerimiskaugusega projektorid ja visualiseerijad parandavad ligipääsetavust klassiruumis ja toetavad virtuaalseid õpetamismeetodeid.
Moverio nutiprillid
Epsoni Moverio laiendatud reaalsuse (AR) nutiprillid on välja töötatud tööstuslikeks rakendusteks kaugabi, töövoo juhendamise ja koolituse alal. Need rakendused vähendavad märkimisväärselt vajadust pikamaareiside ja näost-näkku kontakti järele, pakkudes täiendavaid eeliseid, nagu kiiremad reageerimisajad, kõrgemad esmakordsed määrad, suurenenud tootlikkus, vähenenud reisikulud ja nendega seotud CO2-heitkogused.
Tootmislahendused
Pandeemia tõi esile Euroopa sõltuvuse Kaug-Ida tootmisest. Suurenenud nõudlus rohkem lokaliseeritud automatiseerimise järele (säästmine) vähendab sõltuvust süsinik-raskest offshore-tootmisest. Maailma juhtiva SCARA robotite tootjana on Epson näinud EMEAR-is asuvate VKEde märkimisväärset nõudlust ning oleme selle nõudluse toetamiseks välja töötanud robotitootmise lahendustarkvara, mis aitab väiksematel ettevõtetel luua kohalikke tootmisliine.
PaperLab
Kontorid toovad kaasa kasvava koguse paberijäätmeid, mis moodustavad üle 50% ettevõtte kogujäätmetest ja millel on kasvav süsiniku jalajälg. Hinnanguliselt moodustab paber prügilates üle veerandi kogujäätmetest ja umbes 42% ülemaailmsest puidusaagist.
PaperLab on maailma esimene kontoris veevaba turvaline paberi ringlussevõtja, mis võimaldab organisatsioonidel paberit ühes protsessis ringlusse võtta ja ringlusse võtta. See pakub tõeliselt ringikujulist lahendust, mis vähendab oluliselt paberi, vee ja süsinikdioksiidi heitkoguseid.
Epsoni uuendusliku kuivkiudtehnoloogia põhjal võib PaperLab toota kuni 720 A4 või 360 A3 lehte paberit tunnis. Samuti pakub see kohapealset lahendust tundliku teabe eemaldamiseks või hävitamiseks, mis sisaldub sageli paberijäätmetes. Selle protsessi läbiviimine võib kaasa tuua riske, suuremaid kulusid ja süsinikdioksiidi tootmist – seda kõike saab vähendada, kui on rakendatud tõelised ringmajanduse põhimõtted.
Lisateave Epsoni jätkusuutlikkuse kohta
1 Jätkusuutlikkus märgistamisel, mai 2021; Smithersi aruanne
2 Arvutatud standardkonversiooniga 0,233 kg CO2e kWh elektrienergia kohta.